BLOG

Cechy dobrego blatu kuchennego

3 cechy dobrego blatu kuchennego

 

Blat kuchenny to powierzchnia, której używa się na co dzień podczas przygotowywania posiłków. Wiele osób nie zwraca uwagi na to, jakiej są one jakości. Wystarczy im fakt, że istnieją oraz że mają możliwości użytkowania ich w dowolnej chwili. Czy to jednak wystarczy, aby być zadowolonym? Jakimi cechami powinny się tak naprawdę wyróżniać blaty kuchenne?

 

Cechy wyróżniające idealny blat kuchenny

 

Blat kuchenny powinien się wykazywać przede wszystkim odpornością na wysokie temperatury oraz parę wodną. Kuchnia to miejsce, gdzie panują specyficzne warunki. Gotowanie bardzo często wiąże się z podwyższoną temperaturą, a także dużą ilością pary. Takie warunki mogą wpływać niekorzystnie na jakość blatów. To dlatego podstawą jest zakup materiału odpornego na nieudogodnienia, które mogą doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień czy deformacji.

 

Trwałość to kolejna ważna cecha blatu. Montaż oraz zakup mebli kuchennych jest kosztowny i czasochłonny, dlatego warto zainwestować w produkty dobrej jakości, aby nie trzeba było wymieniać ich za kilka lat. Blat kuchenny to szczególnie narażona na uszkodzenia powierzchnia, która podlega częstemu użytkowaniu. To dlatego materiały, z których wykonywane są takie meble, powinny być maksymalnie trwałe.

 

Łatwość czyszczenia i utrzymywania higieny jest równie ważna jak poprzednie cechy. Blat w kuchni to szczególnie narażone miejsce na plamy oraz brud powstałe podczas gotowania. Niektóre z nich mogą zostawiać nawet przebarwienia, które trudno będzie zmyć. Materiał blatu powinien być odporny na takie zanieczyszczenia. Poza tym powinno się go bezproblemowo czyścić.

 

Kuchnia to z reguły miejsce, które urządzane jest kompleksowo, dlatego zamiast kupna osobnych blatów kuchennych, warto pomyśleć nad projektem kuchni na miarę.

 

Jak zamówić meble na miarę do własnej kuchni?

 

Zamawianie mebli na miarę do kuchni można przedstawić w 3 krokach:

  1. Zamówienie.
  2. Projektowanie i wycena.
  3. Umowa i montaż.

Podstawą zakupu mebli na miarę dobrej jakości jest wybór odpowiedniej firmy. Na terenie Lublina i Warszawy dostawą oraz wyrobem takich produktów zajmuje się Kulenty. Katalog firmowy obejmuje zarówno klasyczne meble, jak i te całkiem nowoczesne. Zaletą przedsiębiorstwa jest to, że współpracuje również z firmami oferującymi sprzęty AGD, zlewozmywaki itp. Dzięki temu każda kuchnia zyskuje kompleksowe wykończenie.

 

 

Oprócz dobrych blatów kuchennych warto zadbać o jakość całej kuchni. W tym celu należy znaleźć odpowiedniego specjalistę.

2022-05-30 13:16:17

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ