BLOG

Czarna kuchnia – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Czarna kuchnia – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Na zdjęcia czarnych kuchni wiele osób spogląda nieprzychylnie. Nie dopuszcza myśli, że ciemna barwa mebli mogłaby zająć tak ważne miejsce w domu. Są też tacy, którzy z dumą zachwycają się swoją czarną kuchnią każdego dnia. To właśnie oni udowadniają, że ten kolor w przyjemnym gotowaniu i bezproblemowym sprzątaniu nie przeszkadza. Podpowiadamy, dla jakich osób przeznaczone jest to dość niekonwencjonalne, ale stylowe rozwiązanie.

Rozwiązanie dla wszystkich, bo czerń nie musi przytłaczać

W pierwszej chwili obraz czarnej kuchni kojarzy się z jaskinią. Oczywiście ma prawo, jednak w praktyce dostępne są rozmaite rozwiązania aranżacyjne, które z pewnością nie przytłoczą tego pomieszczenia. Nawet najwięksi przeciwnicy czerni zaczną rozważać, czy ten kolor rzeczywiście nie sprawdzi się w ich czterech ścianach.

Czarna kuchnia nie musi być przytłaczająca. Meble można zestawić w różnych wariantach kolorystycznych – na przykład z bielą lub z innymi materiałami, na przykład z drewnem. Surowość ciemnego koloru przełamie piękny i ciepły odcień jesionu lub dębu, który może pełnić funkcję blatu lub frontów szafek. Wszystko jest zatem kwestią aranżacji. Olbrzymią rolę odgrywają dodatki w kolorze srebra, złota, a także bieli. Umiejętne dopasowanie ich do wnętrza podkreśli elegancję czerni i oświetli kuchnię.

Jak mówi stolarz z firmy meblarskiej Kulenty oferującej usługi projektowania i wytwarzania mebli: Czerń zapisała się w historii, jako kolor żałobny i smutny. Tym bardziej przez wiele lat nie myślano nawet o tym, że można go wpuścić do swojego domu, jako podstawowa barwa mebli. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej. Architekci i projektanci wnętrz wykorzystują w swoich projektach czerń jako kolor przewodni lub dodatkowy. Przekonują klientów, że ich dom może wyglądać pięknie, mimo utartych skojarzeń na jego temat.

Czarna kuchnia dla osób lubiących minimalizm

Kolor czarny należy do palety minimalistycznej, jako bazowy i uniwersalny. Może być zatem zestawiany z innymi w różnych modyfikacjach. Idąc tą drogą sprawdzi się dla osób, które nie są zwolennikami przepychu, a na przykład lubią styl skandynawski. Wówczas można pokusić się o rozwiązanie, w którym czerń będzie zdobić wyłącznie dolne meble w kuchni i poszczególne jej elementy, natomiast fronty będą wykonane w kolorze białym.

Zwolennicy industrialu również się nie zawiodą

Ceglane ściany to wizytówka stylu industrialnego i loftowego, które są bardzo popularne w salonach współczesnych mieszkań i domów. Nikt jednak nie powiedział, że nie mogą być w nich urządzone również kuchnie. Nieodłącznym elementem stylu industrialnego są czarne meble kuchenne i dodatki.  Te drugie mogą być wykonane z wysokim połyskiem, który przełamie matowość ściany. Do tego wystarczą zielone rośliny, a także skromne dodatki. Osoby, które marzą o wnętrzu industrialnym nie mogą pominąć koloru czarnego.

Wybiórcza czerń dla pasjonatów elegancji

 

Czerń nie musi być w kuchni kolorem przewodnim. Niemniej jednak jest oznaką elegancji, dlatego jeśli myśli się o nowoczesnym wnętrzu, nie może zabraknąć jej w tym pomieszczeniu. Zastosowanie czarnej ściany pod szafkami lub czarnego blatu w połączeniu z innymi kolorami zdecydowanie wystarczy, aby uzyskać jednocześnie prosty, ale elegancki wygląd.

2021-07-14 12:49:41

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ