BLOG

Czy fronty akrylowe w kuchni to dobry pomysł?

Gama rozwiązań przeznaczonych do stosowania w kuchni jest bardzo szeroka. Inwestor ma do wyboru układ i styl mebli, a także materiały, z jakich zostaną one wykonane. Do tej pory popularne były fronty drewniane lub laminowane. Od pewnego czasu mają one konkurencję w postaci akrylu. To tworzywo uzyskiwane z pokrycia tradycyjnej płyty meblowej grubą warstwą akrylu, wzmacniane powłoką hardcoat. Wykończenie powierzchni może być matowe lub lśniące. Dlaczego warto rozważyć takie fronty? Ponieważ nie tylko świetnie się prezentują w nowoczesnych wnętrzach, ale też wykazują bardzo dobre właściwości techniczne.

Zalety frontów akrylowych

Jest sporo argumentów przemawiających za wyborem frontów akrylowych do mebli kuchennych. Do listy zalet tego materiału zalicza się:

  • wysoka wytrzymałość na wilgoć, wysokie temperatury,
  • niska cena, porównywalna z kosztem zakupu elementów lakierowych,
  • nienaganna prezencja, ponieważ akryl wykończony a wysoki połysk do złudzenia przypomina szkło – przestrzeń kuchenna wydaje się większa niż w rzeczywistości. Jednocześnie surowiec jest odporny na oksydację – nawet po dłuższym czasie użytkowania fronty nie tracą głębi koloru.

Zarówno aspekty techniczne, jak i wizualne sprawiają, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybór frontów akrylowych. To ciekawa alternatywa dla drewna, laminatu oraz szkła – tania, lecz gwarantująca nowoczesny design i długoletnią wytrzymałość.

Decydując się na fronty akrylowe, możesz zdecydować o tym, jaki będzie ich kolor. Producenci oferują całą paletę barw – od klasycznej bieli, szarości i czerni, po nietypowe zielenie, czerwienie czy odcienie niebieskiego. Jako że akryl jest łatwy w obróbce i dość plastyczny, uzyskiwanie nawet nietypowych form nie sprawia producentowi większych trudności. Zabudowa kuchenna wykonana z tego tworzywa może być zatem idealnie dopasowana do Twoich potrzeb – matowa lub połyskująca, monochromatyczna lub wielobarwna, doposażona w ciekawe okucia, uchwyty i dekory.

Co warto wiedzieć o frontach akrylowych?

Akryl jest materiałem, który świetnie sprawdza się w kuchni. Umieszczony w okolicy zmywarki, z której bucha para czy kuchenki gazowej emitującej ogień z palników, nie ulegną zniszczeniu czy odbarwieniu. Powierzchnia jest sztywna, dobrze zabezpieczona, nie rysuje się ani nie odkształca.

Dobrze wiedzieć też, że  akryl uznawany jest za materiał ekologiczny. W swoim składzie ma jony srebra wykazujące działanie antybakteryjne – na pewno pozytywnie wpływa to na porządek i mikroklimat panujący w kuchni. Ponadto powierzchnia akrylu jest idealnie gładka, pozbawiona porów. To sprawia, że utrzymanie jej w czystości nie nastręcza żadnych trudności.

2020-10-13 12:04:05

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ