BLOG

Czy kuchnie drewniane wciąż są na czasie?

Czy kuchnie drewniane wciąż są na czasie?

Ostatnio modne stały się nowoczesne, minimalistyczne meble kuchenne wykonane zwykle z materiałów w kolorze czerni lub bieli. Jednak do łask wracają kuchnie drewniane, które sprawiają, że wnętrze wygląda ciepło i przytulne. Dzisiejsze kuchnie drewniane wcale nie muszą być staromodne. W rzeczywistości drewno jest najbardziej uniwersalnym, ponadczasowym i odpornym na zmiany mody materiałem. Jeśli więc nie zamierzasz wymieniać mebli kuchennych zbyt często, drewniana kuchnia będzie doskonałym wyborem. Zmieniając jedynie dodatki możesz całkowicie odmienić jej charakter.

Czy meble wykonane z drewna zdadzą egzamin w kuchni?

Niektórzy obawiają się, że drewno, mimo że prezentuje się pięknie, nie sprawdzi się dobrze jako materiał, z którego wykonane są meble kuchenne. Taki materiał powinien być odporny na upływ czasu i czynniki zewnętrzne - takie jak obicia, otarcia czy wpływ pary pochodzącej z gotujących się potraw. Kuchnia jest niewątpliwie miejscem, w którym dużo przebywamy i w którym dużo się dzieje, dlatego wybierając meble trzeba postawić na wygląd, jakość i praktyczność. W przypadku solidnego i dobrze zabezpieczonego drewna nie mamy powodów do obaw. Z drewna wykonuje się nawet najbardziej eksploatowany i narażony na zniszczenia element kuchni – blat kuchenny.

Kolejnym atutem drewnianych mebli kuchennych jest to, że są one ekologiczne. Drewno nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a przecież to właśnie głównie w kuchni o nie dbamy. Drewniany mebel właściwie nie wychodzi z mody i z czasem starzejąc się może nawet nabierać większego uroku i szlachetności, dzięki czemu służy przez długie lata. Do produkcji zazwyczaj używa się trwałego drewna pochodzącego z drzew liściastych, takich jak dąb, jawor, olcha, brzoza czy buk  lub z drzew iglastych – sosny lub świerka. Dzięki właściwej impregnacji, jaka jest dziś stosowana, kuchenne meble drewniane są odporne na kontakt z żywnością, parą, wodą i wysokimi temperaturami. W dodatku drewniane meble można po jakimś czasie odnowić szlifując je i impregnując, a nawet zmienić ich kolor.

Drewniane meble kuchenne- czy są dobrym wyborem?

 

Drewniane meble kuchenne prezentują się bardzo naturalnie i szlachetnie. Uniwersalność drewna sprawia, że wygląda ono dobrze nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale przy odpowiednim projekcie wygląda również wspaniale w nowoczesnych aranżacjach. Drewno pasuje do każdego koloru i wizualnie wygląda dobrze niemal ze wszystkimi materiałami - takimi jak szkło, beton czy marmur.

2021-05-26 10:22:41

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ