BLOG

Czy warto zabudować lodówkę w kuchni?

Czy warto zabudować lodówkę w kuchni?

Są rzeczy w kuchni, których nie da się w żaden sposób zastąpić. Jest to zdecydowanie lodówka, zamrażarka i kuchenka z piekarnikiem. Bez lodówki nasza kuchnia nie ma sensu, ponieważ dzięki niej możemy dłużej przechowywać produkty spożywcze czy też potrawy, które ugotowaliśmy. Jest to też niezbędna rzecz do zamrażania owoców, mięs i innych produktów, które możemy jeść. Tak więc kuchnia bez lodówki to nie kuchnia. Jeżeli chodzi o jej wygląd, to są modele większe i mniejsze, dodatkowo występują już w prawie wszystkich kolorach tęczy. Jednak wiele osób projektując swoją kuchnię planuje umieszczenie swojej lodówki w zabudowie. Jak zabudować lodówkę i czy warto pójść w tę stronę? Na te i inne pytania postaramy się dziś odpowiedzieć jak najlepiej.

Różnica miedzy lodówką do zabudowy a wolnostojącą

Lodówka do zabudowy to rozwiązanie, które staje się coraz modniejsze, dzięki czemu ma wielu fanów. Zabudowana lodówka z pewnością ukaże minimalizm wnętrza i nie będzie się wyróżniać na tle innych mebli, więc idealnie będzie pasować do nowoczesnych wnętrz. Decydując się za zabudowę swojej lodówki, nie musimy się martwić o wentylację czy uszkodzenie innych mebli, ponieważ są one projektowane w specjalny sposób, który zapewnia bezpieczeństwo. Lodówki do zabudowy, w przeciwieństwie do lodówek wolnostojących, są przygotowane do montażu frontu kuchennego, dzięki czemu bez problemu możemy ją później otwierać jak inne szafki. Dzięki możliwości zabudowy taka lodówka perfekcyjnie dopasuje się do wnętrza kuchni, które wcześniej ustalimy z producentem mebli. Na szczęście dobrzy twórcy mebli kuchennych są przygotowani na wszelką ewentualność. Dlatego też nie musimy martwić się o solidne wykonanie i dostosowanie do naszych potrzeb i projektu. Jest to bardzo dużym plusem, ponieważ nasza kuchnia będzie jedyna w swoim rodzaju. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że lodówka będzie zabudowana, to oczywistym jest, że będzie ona mniej pojemna. Jednak i z tej sytuacji można wyjść obronną ręką, ponieważ zawsze możemy te sprzęty zakupić oddzielnie.

Lodówka wolnostojąca - jej główny plus to oczywiście wielkość i pojemność. W niektórych przypadkach mierzy ona 70 cm czy nawet 90 cm. Jednak wielkość to też czasem minus, ponieważ większość lodówek wolnostojących jest głębsza i wynosi ok 66-70cm, a standardowa zabudowa meblowa ma ok 58-60cm, więc niestety będą one wystawać poza linię szafek. Kolejną istotną rzeczą jest wentylacja - lodówki wolnostojące muszą mieć po bokach oraz na górze przerwę wentylacyjną. Dlatego też nie będą one mogły przylegać do innych mebli, a co za tym idzie stracimy nawet do 14 cm w naszej kuchni. Niestety, ale w małych pomieszczeniach to bardzo dużo, a dodatkowo przerwy będą miały również wpływ na estetykę całej kuchni. Plusy to niewątpliwie nowoczesny wygląd oraz możliwość umieszczenia jej w różnych miejscach, ponieważ potrzebny jest wyłącznie kontakt i przestrzeń. Dodatkowo jest naprawdę wiele modeli lodówek oraz ofert stylistycznych.

Na co zwrócić uwagę kupując lodówkę?

Jeżeli chodzi o wnętrze lodówki, to na szczęście tutaj nie ma za bardzo różnic, ponieważ w wypadku lodówki wolnostojącej, jak i tej do zabudowy, mamy takie same rozwiązania. Przykładem może być: system chłodzenia No Frost, komora świeżości, kostkarka czy oświetlenie LED. Jako, że o pojemności już mówiliśmy, to przejdźmy do klasy energetycznej. Lodówki pracują cały czas, więc żeby zaoszczędzić na rachunkach polecamy te z klasą energetyczną A+++, A++ lub A+. Klasa energetyczna podaje nam informację ile prądu dany sprzęt zużywa, więc jest to istotna kwestia.

 

Jak widać, temat lodówek i ich ewentualnej zabudowy wcale nie jest taki ciężki. Warto jednak postawić w takiej sytuacji na profesjonalistów i to nie tylko w sprawie lodówki, ale również mebli. Nikt przecież nie chce zaliczyć pomyłki w wymiarach swojego sprzętu, szczególnie do zabudowy.

2021-09-19 18:30:05

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ