BLOG

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Kuchnia jest miejscem, gdzie powstają zapachy. Nie wszystkie są jednak przyjemne i te właśnie bardzo przeszkadzają. Najgorsze, gdy rozchodzą się na całe mieszkanie. Niemiłe wonie powinniśmy usuwać na bieżąco, wietrząc pomieszczenie lub włączając okap.

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Powinniśmy przede wszystkim wietrzyć kuchnię, podczas przygotowywania posiłków. Świeże powietrze zdecydowanie pomaga. Jednak nie zawsze pozbędziemy się w tak prosty sposób nieprzyjemnych zapachów. Przydatny jest więc pochłaniacz. Urządzenie zatrzymuje niemiłe wonie, dzięki czemu nie rozchodzą się po całym domu. Zapach ciasta, pieczonego mięsa czy gotowanej zupy, jest czymś bardzo przyjemnym, ale już obierana cebula, gotowany kalafior czy smażona ryba, niestety nie.  Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie okapu kuchennego. Musimy dobrać urządzenie do wielkości pomieszczenia, ponieważ nie spełni swojej funkcji. Dobrą okazją jest zakup produktu wraz z zabudową kuchenną, którą np. zamawiamy w firmie SPÓŁKA MEBLARSKA KULENTY.

Jaki okap kuchenny wybrać?

 

Okap kuchenny jest jednym z podstawowych sprzętów AGD w kuchni. Ma za zadanie usuwanie nieprzyjemnych zapachów i pochłanianie oparów, powstałych podczas gotowania. Dzięki urządzeniu, meble, akcesoria, naczynia i płytki ceramiczne nie zostaną pokryte tłustym osadem, a woń smażonych czy gotowanych dań, nie rozniesie się po całym domu. Poza tym okap spełnia funkcję estetyczną. Produkt jest dopasowany do zabudowy, więc staje się częścią wyposażenia. Podkreśla przede wszystkim styl wnętrza. Musimy jedynie przemyśleć, jaki okap wybrać, żeby spełnił nasze oczekiwania funkcjonalne. Wiele zależy od metrażu kuchni oraz od tego, czy jest otwarta lub zamknięta. Modele mogą pełnić funkcję wyciągu lub tylko pochłaniać opary. Wybierając produkt, kierujmy się parametrami, wówczas będziemy zadowoleni. Istotną sprawą jest też poziom hałasu. Odgłosy włączonego sprzętu, będą nas z czasem irytować, kiedy zaczną zagłuszać dźwięk z telewizora lub przeszkadzać podczas rozmowy.

2022-03-04 15:40:24

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ