BLOG

Jak praktycznie urządzić kuchnię z wyspą?

Wyspa kuchenna może pełnić wiele funkcji – od powiększenia powierzchni roboczej, przez przechowywanie, gotowanie i spożywanie posiłków, aż po przestrzeń imprezową. Sprawdźmy, jak urządzić i wykorzystać ten niezwykle funkcjonalny element wyposażenia kuchni.

Dlaczego warto zaaranżować wyspę kuchenną?

Wyspa kuchenna to centrum, wokół którego toczą się wszystkie kluczowe czynności związane z przygotowywaniem posiłków – dotyczy to zarówno wysp umieszczonych w kuchni, jak i w otwartym salonie z kuchnią. Wyspa w kuchni otwartej na salon zaprasza do wspólnych działań kulinarnych i towarzyskich. Dzięki niej nie trzeba rozstawać się z rodziną lub gośćmi, aby przygotować i podawać małe przekąski – to bardzo praktyczne i nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne.

Jak urządzić wyspę?

Wyspa kuchenna to zazwyczaj charakterystyczna bryła, która zwraca uwagę i nadaje charakteru całej kuchni. Jeśli lubisz minimalizm i masz dużo miejsca, możesz pozwolić sobie na dość nietypowe zastosowanie wyspy, która będzie jedynym blatem w kuchni. Odpowiednia wielkość mebla pozwoli na postawienie na nim płyty grzewczej i zlewozmywaka, a reszta blatu zapewni wystarczająco dużo miejsca na przygotowanie posiłków. Do zagospodarowania pozostaje oczywiście miejsce pod stołem – bez problemu można ustawić tam kosz na śmierci, zmywarkę i szafki na podręczne akcesoria. Reszta przestrzeni pod ścianami może posłużyć jako miejsce do przechowywania naczyń i spiżarnia na zapasy żywności. Nie zabraknie także miejsca na piekarnik i wbudowaną lodówkę z zamrażarką. Im prostszą formą będzie miała mebel, tym jaśniejszy efekt wizualny uzyskasz.

Element kontrastowy – wyspa kuchenna

 

Chcąc nadać kuchni szczególnego wyrazu, warto pomyśleć o efektownym akcencie dekoracyjnym, który nie zakłóci czystego, ascetycznego charakteru wnętrza. Rozważ płytki ceramiczne w tym samym odcieniu co meble. Jeśli skutecznie wykończysz jedną kuchenną ścianą i bok wyspy, uzyskasz bardzo ciekawy efekt aranżacyjny.

2021-06-07 08:19:51

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ