BLOG

Jak praktycznie zaaranżować kuchnię z salonem?

 

Aranżacja kuchni połączonej z salonem wymaga zastosowania przemyślanych rozwiązań. Architekci  prześcigają się w pomysłach na projekty wnętrz, ale tak naprawdę dużo zależy od wyboru mebli. Powinny one w spójny sposób łączyć dwa pomieszczenia, zapewniając harmonię stylistyczną oraz wysoką funkcjonalność. W osiągnięciu tych efektów pomogą kuchnie na wymiar.

Korzystanie z gotowych rozwiązań przy aranżowaniu kuchni połączonej z salonem nie jest niedopuszczalne, ale zazwyczaj nie wykorzystuje w pełni potencjału wnętrza. Kiedy zależy Ci na ergonomicznym rozplanowaniu wyposażenia i harmonijnym połączeniu strefy wypoczynkowej ze strefą przeznaczoną do przygotowywania oraz serwowania dań, wybierz kuchnie na zamówienie od Kulenty.

Spójna stylistyka wnętrz

Kolory, materiały i formy wybierane do wyposażenia otwartej kuchni powinny harmonizować z resztą wystroju. Trudno wyobrazić sobie salon glamour z kryształowymi abażurami, a tuż obok wnętrze kuchenne inspirowane sielską Prowansją. Kontrast byłby zbyt duży, nachalny. Dlatego tak ważne jest ustalenie jednego nurtu i trzymanie się jego założeń.

Dozwolone jest natomiast kontrolowane łączenie stylów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby drewniane blaty zastosowań w kuchni nowoczesnej, natomiast fronty na wysoki połysk zestawić z szafkami przypominającymi kredensy. Pamiętaj jednak, że podobne materiały powinny wtedy znaleźć się także w innych częściach domu, np. jadalni czy pokoju dziennym.

Łączniki między pomieszczeniami

W roli łączników między kuchnią a salonem mogą występować przedmioty. Umowną granicę tworzą też posadzki – np. płytki ceramiczne przechodzące w drewniane panele. Opcji na wizualne rozdzielenie strefy wypoczynku od miejsca, gdzie przygotowywane i spożywane są posiłki jest kilka. Najczęściej do rozdzielenia obydwu pomieszczeń wykorzystuje się:

  • narożniki i kanapy – siedziska zwrócone są w stronę salonu i znajdującego się w nim telewizora,
  • krzesła i stoły – jadalnia, jako strefa przejściowa między kuchnią a salonem,
  • meble z blatami roboczymi, wyspy lub barki z hokerami.

Meble na zamówienie mogą znaleźć się tylko na jednej ścianie lub zostać ułożone w kształcie litery „L”. To najczęstsze warianty, na jakie decydują się inwestorzy.

Nowoczesna zabudowa

 

Chcąc maksymalnie ograniczyć liczbę sprzętów AGD, które pozostają na widoku, warto zdecydować się na ich zabudowę. Standardem jest już „ukrywanie” lodówek za płytą laminowaną, podobnie jak zmywarek czy okapów. Przestronne szuflady, w tym wysuwane kosze pomieszczą mniejsze urządzenia, a zarazem sprawią, że na blatach nie będzie wyeksponowanych zbyt wiele przedmiotów. Uporządkowana przestrzeń w kuchni jest istotna, ponieważ pozwala w pełni cieszyć się odpoczynkiem w salonie, bez stresowania się widokiem brudnych naczyń w zlewie.

2020-09-23 10:35:00

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ