BLOG

Jak zagospodarować szafkę pod zlewozmywak?

Jak zagospodarować szafkę pod zlewozmywak?

Kuchnia jako serce domu musi być przede wszystkim przemyślana i funkcjonalna, by najlepiej wykorzystać jej przestrzeń. Zdarzają się jednak czasem miejsca, gdzie dobre zagospodarowanie przestrzeni może być wyzwaniem. Takim miejscem zazwyczaj jest szafka pod zlewozmywak. Dlaczego? Odpowiedź jest dosyć prosta, ponieważ znajdują się tam rury odpływowe, które zajmują sporo miejsca. Mimo wszystko możliwości na wykorzystanie miejsca pod szafką będzie dosyć sporo, wystarczy tylko trochę pogłówkować. 

Szafka pod zlewozmywak

Miejsce, które większości kojarzy się ze śmietnikami na odpady. Jednak w ciekawy sposób możemy rozszerzyć je o dodatkowe przedmioty, takie jak np. środki czystości, przybory do sprzątania. Rzeczy, które często używamy, będą pod ręką, co ułatwi funkcjonowanie w kuchni. Najczęstszym i często najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie zamontowanie w takiej szafce szuflad. Szafkę możemy podzielić na dwie szuflady. Górna szuflada musi mieć odpowiednie wycięcie na rury odpływowe czy syfon, może być też indywidualnie wyprofilowania, by nie kolidowała z komorami zlewu. Dzięki takiemu podziałowi zapewnimy sobie sporo miejsca na środki chemiczne, zmiotkę, worki na śmieci itp. Biorąc pod uwagę kuchnię robioną pod wymiar, warto wybrać producenta, który w swojej ofercie ma już gotowe rozwiązania do zabudowy szafek pod zlewozmywak. Z pewnością zaoszczędzi nam to czas, który w innym wypadku musielibyśmy przeznaczyć na poszukiwanie indywidualnych akcesoriów.

Jednak, jeżeli szuflady to nie jest to, czego szukacie, zawsze możecie zorganizować swoją szafkę w kuchni trochę inaczej. W takim wypadku można zakupić gotowe metalowe organizery i przymocować je np. do boku drzwiczek. Inne ciekawe rozwiązania to np. pojemnik na plastikowe torby, wieszaki na ścierki, wysuwane półeczki na gąbki i szczotki.

Segregowanie śmieci w szafce pod zlewem

Wcześniej pod zlewem znajdował się jeden kosz na śmieci, do którego wrzucało się wszystko.  Te czasy jednak dawno odeszły w niepamięć, ponieważ w dzisiejszych czasach konieczne jest segregowanie śmieci. Dzięki takim zmianom potrzebujemy w swoich domach trzech, a nawet czterech oddzielnych pojemników na nasze odpady. Na szczęście producenci wychodzą nam naprzeciw i ułatwiają funkcjonowanie, dzięki wyprodukowaniu zestawów sektorów na odpady. Takie rozwiązanie możemy umieścić w szufladzie, choć niestety może nam to zmniejszyć wolną przestrzeń dla pozostałych środków czystości, które często znajdują się właśnie pod zlewem. Zamiennikiem dla kosza na śmieci w szufladzie może być jego obrotowa wersja. Obrotowy kosz składa się z czterech przylegających do siebie pojemników, które są gotowe do segregacji odpadów.

 

Jak widać szafka pod zlewem nie musi być nudna i oczywista. Jest mnóstwo sposobów i propozycji, które fajnie będzie wykorzystać w swoim własnym domu. Jednakże dobra funkcjonalność kuchni, szczególnie w małych przestrzeniach, to rzecz na wagę złota. Dlatego dobrze jest poradzić się ekspertów, którzy znają się na meblach i zaproponują nam najlepsze rozwiązanie.

2021-06-24 14:34:21

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ