BLOG

Jak zamówić kuchnię na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż pozwala to na wybranie zabudowy idealnie odpowiadającej wymiarom danego pomieszczenia. Jeżeli zmierzasz zdecydować się takie rozwiązanie, powinieneś jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Funkcjonalność i estetyka

Zanim zamówisz meble do kuchni, musisz oczywiście znać dokładne wymiary tego pomieszczenia. Zadecyduj, czy zabudowa i blaty mają być ułożone w jedynym rzędzie czy raczej wolisz, aby miały układ przypominający literę „U” lub „L”. Uwzględnij też fakt, że najpraktyczniej sprawdza się przestrzeń kuchenna, w której zlewozmywak, lodówka oraz kuchenka są blisko siebie i tworzą tzw. trójkąt roboczy. Jeżeli dysponujesz większym metrażem pomyśl o zastosowaniu wyspy – znacznie ułatwia ona organizację pracy w kuchni.

Przeanalizuj także ile szafek, szuflad i regałów jest ci potrzebnych. Jednak w większości przypadków sprawdza się zasada, że im ich więcej, tym lepiej. Nie zapomnij o tym, żeby pozostawić miejsce na stół oraz krzesła, w sytuacji gdy kuchnia ma jednocześnie pełnić funkcję jadalni.

Zamawiając meble kuchenne na wymiar możesz decydować także o wymiarach blatów. Jeśli mają znajdować się na nich sprzęty, takie jak toster czy ekspres do kawy, muszą być one dość szerokie, by w dalszym ciągu mogły stanowić wygodną przestrzeń roboczą. Blaty standardowo montuje się na wysokości 85 cm. W swojej kuchni natomiast możesz umieścić je wyżej lub niżej, co zapewni ci optymalny komfort.

Mimo, że wybór kolorów i stylu mebli jest kwestią indywidualnych gustów i preferencji, to pamiętaj, że do mniejszych pomieszczeń zdecydowanie lepiej wybrać meble jasne, z połyskiem i o raczej minimalistycznej formie. Taka zabudowa kuchenna na pewno nie przytłoczy dodatkowo przestrzeni.

Nie bój się pytać

Korzystaj z dobrych rad osób, które mają doświadczenie w projektowaniu kuchni na wymiar. Najlepiej, jeżeli przygotujesz prosty, schematyczny rysunek i przedstawisz go profesjonalistom. Wtedy stworzą oni, uwzgledniający twoje oczekiwania, projekt kuchni o jakiej marzyłeś.

2019-07-16 09:50:25

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ