BLOG

Jak zaprojektować kuchnię mając w domu zwierzęta?

Jak zaprojektować kuchnię mając w domu zwierzęta?

Kuchnia to serce domu. To pomieszczenie, w którym nie tylko gotujemy, ale też spożywamy posiłki i towarzysko spotykamy ze znajomymi. Z tego względu kuchnia powinna być funkcjonalna, dostosowana do potrzeb każdego użytkownika, w tym również zwierzęcia. Podpowiadamy, jak zaaranżować kuchnię, aby każdy czuł się w niej komfortowo oraz wygodnie.

 

Zwierzęta w przestrzeni domowej

Psy czy koty na stałe wpisały się w otoczenie wielu mieszkań i domów. To pupile, bez których dziś nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie im godnych warunków bytowych, dostępu do wszystkich pomieszczeń w domu oraz stworzenia własnego azylu z jednoczesną dbałością o to by uniknąć ewentualnych zniszczeń w przestrzeni domowej. Jednym z ważnych pomieszczeń również dla zwierząt jest kuchnia. Jak ją zaprojektować, aby była funkcjonalna zarówno dla ludzi jak i dla naszych pupili?

 

Strefa karmienia

Kuchnia to idealne miejsce do spożywania posiłków nie tylko przez ludzi, ale również przez zwierzęta. Aby uniknąć przenoszenia przez pupili smakołyków po całym domu czy mieszkaniu warto zaaranżować w kuchni specjalny kącik, w którym nie tylko zjedzą przygotowane dania, ale też napoją się wodą, kiedy tylko będzie taka potrzeba. Projektując kuchnię warto więc zastanowić się nad tym, gdzie postawić miski czy poidła, aby nie przeszkadzały w gotowaniu, a zwierzęta miały do nich swobodny dostęp i spokój podczas jedzenia. Aranżując taką przestrzeń warto wziąć pod uwagę wielkość zwierzęcia, a nawet ich ilość. Dla dużych zwierząt na pewno przyda się stelaż do jedzenia, dzięki któremu łatwiej sięgną po pokarm i nie będą rozrzucać go po podłodze. Podobnie jest z dostępem do wody, które powinno być komfortowe niezależnie od rasy i wielkości zwierzęcia. Strefa jedzenia dla zwierząt powinna być też oddalona od stołu jadalnego, co pozwoli uniknąć niechcianego żebrania podczas spożywania posiłku przez ludzi.

 

Bezpieczna strefa dla zwierząt

 

Strefa dla zwierząt szczególnie w kuchni powinna być bezpieczna. Decydując się na jej zaaranżowanie należy zwrócić uwagę na to, aby była oddalona od gniazd elektrycznych oraz kabli, które podczas jedzenia nasz pupil mógłby przegryźć narażając tym samym swoje i właścicieli życie na porażenie prądem. Miski z wodą oraz jedzeniem nie powinny znajdować się również bezpośrednio przy lodówce, zmywarce czy blacie kuchennym, co pozwoli uniknąć przemieszczania się zwierząt pod nogami podczas gotowania przez właścicieli. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko potknięcia się o psa czy kota i doprowadzenia do groźnego wypadku w kuchni.

2021-11-19 15:45:22

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ