BLOG

Kuchnia w stylu nowoczesnym. Charakterystyka

Styl nowoczesny coraz częściej pojawia się we wszystkich wnętrzach domowych. Od kilku sezonów jest on przemycany przez projektantów także do kuchni. Minimalna liczba dodatków, uniwersalne, pasujące do wszystkiego kolory i bardzo duże możliwości w zakresie aranżacji wnętrza na nowo – to tylko nieliczne z wielu zalet stylu nowoczesnego. Czym jeszcze powinno wyróżniać się takie wnętrze? 

Prosty i uniwersalny styl nowoczesny

Słowem, które najbardziej pasuje do stylu nowoczesnego, jest „prostota”. W nowoczesnej kuchni nie spotka się zbędnych dodatków, elementów dekoracyjnych, czy bogato zdobionych mebli. Dominują w niej bardzo proste formy, dużo przestrzeni oraz klasyczne kolory.
W ostatnich latach największą popularnością cieszą się kuchnie w kolorze białym. Wbrew pozorom takie meble wcale nie są trudne do utrzymania w czystości – zwłaszcza, kiedy wybiera się gładkie i błyszczące fronty. Jasne kolory nie tylko w meblach, ale także na podłodze, czy na ścianach sprawiają, że wnętrze wydaje się zdecydowanie większe.

Nowoczesna kuchnia – nie tylko biała

Drugim bardzo ciekawym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych kuchniach jest połączenie bieli z kolorem czarnym lub z naturalnym drewnem. Jest to doskonała podstawa do tego, aby stworzyć bardzo ciekawe wnętrze. Wystarczy kilka kolorowych dodatków, aby całkowicie zmienić wystrój niskim kosztem. Mogą to być:

pojemniki na herbaty czy kawę,
lampa,
doniczki do kwiatów.
Zarówno do koloru białego, czarnego, jak i do naturalnego drewna pasuje niemal każda barwa. Dzięki temu, wraz ze zmieniającymi się trendami, może zmieniać się także sama kuchnia.

Inspiracje krajami skandynawskimi

W nowoczesnych kuchniach można zauważyć mocne wpływy krajów skandynawskich, które cenią sobie minimalizm. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie specjalnej lady wraz z krzesłami barowymi, zamiast tradycyjnego stołu z krzesłami. Jest to zdecydowana oszczędność miejsca, przez co kuchnia wygląda na znacznie większą. To doskonały wybór zwłaszcza w przypadku mniejszych mieszkań typu kawalerka.

Urządzanie nowoczesnej kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak przy wyborze konkretnych aranżacji można wspomagać się inspiracjami znajdującymi się w internecie lub katalogach wnętrzarskich. Zawsze można także skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz.

2019-06-10 15:51:30

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ


RABAT 10% - +48 603 047 047


Pozostało

Promocja ograniczona czasowo. Kliknij, aby zobaczyć regulamin.
RABAT 10% - +48 603 047 047
Promocja ograniczona czasowo. Kliknij, aby zobaczyć regulamin.