BLOG

Kuchnia łączona z salonem – czy to dobry pomysł?

Łączyć kuchnię z salonem? Wiele osób staje właśnie przed takim dylematem.
W nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się tego typu rozwiązanie i nic dziwnego, bo jest ono wygodne i praktyczne. Taki sposób aranżacji przestrzeni optycznie powiększa mieszkanie i daje lokatorom wiele korzyści. Czy rzeczywiście warto rozważyć tego typu opcję? Czy łączyć salon z kuchnią?

Większa przestrzeń

Salon, jeśli jest połączony z kuchnią, staje się bardziej przestronny i otwarty. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się zwłaszcza w zaciemnionych przestrzeniach,
w których tym bardziej liczy się „walka” o każdy centymetr i jak największą ilość światła dziennego.

Obecnie zarówno właściciele kawalerek, jak i większych mieszkań chętnie decydują się na wyburzenie ściany oddzielającej kuchnię od pokoju wypoczynkowego. Na przestrzeni zyskują wówczas obydwa pomieszczenia, które nagle stają się dużą wspólną przestrzenią do relaksu i gotowania.

Możliwość stworzenia komfortowej jadalni

To bardzo ważne, by zaaranżować miejsce do wspólnego jedzenia posiłków. Wówczas rodzina i znajomi mają szansę integrować się i spędzać przyjemnie czas. A gdyby tak zaaranżować w salonie kącik jadalny? Można w ten sposób urozmaicić domowe życie kulinarne. Zwyczajne dotychczas śniadania, obiady i kolacje nabiorą zupełnie nowego charakteru.

Kuchnie w polskich mieszkaniach często są na tyle małe, że trudno o stworzenie wygodnego miejsca do spożywania posiłków dla kilku osób. Co więcej stół może dodatkowo „zagracać” i tak ograniczoną przestrzeń kuchenną.

W takim przypadku opcja salonu łączonego z kuchnią jest bardzo racjonalna – zwłaszcza, jeśli przy okazji zamówi się meble kuchenne na wymiar, perfekcyjnie dopasowane do układu przestrzeni.

Czy są jakieś minusy łączenia salonu z kuchni?

Mimo wielu zalet, salon połączony z kuchnią ma jeden mankament. Jeśli mieszkańcy chcą oddzielić proces gotowania od reszty domowych aktywności, to przy takim układzie wnętrza będzie to po prostu niemożliwe. Często zdarza się, że przygotowywany posiłek wydaje bardzo intensywny zapach. Może być również tak, że jedna osoba chce przyjąć w pokoju dziennym gości, a druga w tym czasie musi ugotować obiad. Wówczas salon z kuchnią staje się problemem.

Oczywiście takich sytuacji jest niewiele i dla większości osób nie jest to żadna niedogodność. Nawet mimo tego salon łączony z kuchnią staje się standardem w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym i wielu lokatorów decyduje się właśnie na tego typu rozwiązanie.

2019-09-23 09:37:15

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ