BLOG

Kuchnie w stylu klasycznym. Czym się cechują?

Kuchnie w stylu klasycznym. Czym się cechują?

Styl klasyczny zasadniczo stoi w opozycji dla stylu nowoczesnego jako ten, który ma być nieco bardziej ponadczasowy i elegancki. Czym jednak rzeczywiście się on charakteryzuje oraz jakie elementy są niezbędne, aby nasza kuchnia prezentowała się właśnie w ten sposób?

Jakość na lata

Pierwszą cechą, która charakteryzuje kuchnie urządzane w stylu klasycznym jest wysoka jakość stosowanych w niej materiałów. Zazwyczaj są to masywne tworzywa pochodzenia naturalnego, w tym przede wszystkim drewno, kamień oraz szkło. Jest to tym samym zdecydowana ucieczka od materiałów sztucznych i plastikowych, które niosą wrażenie tymczasowości i mniejszej solidności.

Odpowiednie kształty

Styl klasyczny czerpie z różnych nurtów i stanowi ich wyważoną mieszankę. Jest to widoczne choćby w kształtach frontów kuchennych, które najczęściej mają zdobienia, a także w uchwytach stanowiących dodatkową dekorację. Często obecne są również rokokowe frezowania, gzymsy oraz ciekawe ornamenty mebli, przywodzące na myśl osiemnastowieczne wnętrza.

Zachowawcza kolorystyka

Kolejnym elementem wyróżniającym kuchnie w stylu klasycznym jest ich kolorystyka. Najczęściej są to barwy neutralne takie jak beże i szarości, a także bardziej intensywne brązy reprezentowane przez fronty meblowe wykończone naturalnym drewnem. Kuchnie klasyczne mogą być też nieco odważniejsze, np. w odcieniach granatów, zieleni a nawet bordo, choć w tych przypadkach duże znaczenie ma sposób zaprojektowania po to, aby całość była harmonijna.

Dekoracyjne i wysokiej jakości dodatki

Styl klasyczny w urządzaniu kuchni nie ucieka także od podkreślania swojego charakteru często bardzo zdobnymi elementami. Najlepszym przykładem są gustowne i wykonane z naturalnych, szlachetnych materiałów abażury lamp, które nadają pomieszczeniu jeszcze większej elegancji.

Styl klasyczny i nowoczesny w urządzaniu wnętrz mają swoich zwolenników, jednak niezależnie od preferencji, naszym klientom pomagamy zaprojektować kuchnię marzeń, która będzie funkcjonalna, piękna i przetrwa wiele lat intensywnego użytkowania.

2019-12-12 13:09:58

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ