BLOG

Nietypowe projekty kuchni. Przykłady rozwiązań

Nietypowe projekty kuchni. Przykłady rozwiązań

Kuchnia nie musi być nudna. Jeśli lubimy odważny styl i nietuzinkowe rozwiązania, możemy zdecydować się na wybór mebli, dodatków i kolorystyki, które będą odbiegać od najmodniejszych w ostatnich latach drewna i bieli. Jakie są przykłady nietypowych projektów kuchni i jak urządzić to pomieszczenie w sposób jak najbardziej interesujący? 

Oryginalnie z konieczności

Do zaaranżowania nietypowej kuchni często zmuszają inwestorów okoliczności. Dzieje się tak wtedy, gdy pomieszczenie ma niestandardowy kształt, np. wielokąta, wysoki sufit lub niespotykane ulokowanie, choćby pod schodami prowadzącymi na piętro. Wówczas tak naprawdę nie musimy robić zbyt wiele, aby kuchnia wyróżniała się i była oryginalna. Jeśli dysponujemy takim pomieszczeniem, warto jednak podjąć wyzwanie i nie próbować na siłę urządzać go w sposób tradycyjny.

Niestandardowo bo kolorowo

Choć kuchnia powinna być przede wszystkim praktyczna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokazać w niej nasz charakter, a jednym z łatwiejszych sposobów jest wybór odważnego koloru frontów kuchennych. Dla naszych klientów projektowaliśmy meble kuchenne m.in. w kolorach ognistej czerwieni lub oranżu, które nadawały wnętrzom niespotykanego wyglądu. Alternatywą dla osób, które preferują mocniejsze barwy, nie chcą jednak decydować się na tak wyraziste kolory frontów, jest udekorowanie przestrzeni ponad blatem. Można wykończyć ją m.in. panelami szklanymi w ciekawych wzorach albo kolorowymi tapetami – te ostatnie, jeśli nam się znudzą, można bardzo szybko i przede wszystkim tanio wymienić na zupełnie nowe.

Szalone dodatki

O nietypowości kuchni zazwyczaj świadczą odważne detale. Dlatego też zamiast zwykłych krzeseł do stołu z popularnych sieciówek, możemy zdecydować się na wygodne fotele z kolorowymi obiciami. Możemy także wykończyć wolną ścianę szkłem lub graffiti. Jaki widać pomysłów jest wiele, a w ich dobraniu  i pogodzeniu z ogólnymi zasadami projektowania tego pomieszczenia, możemy pomóc Państwu projektując kuchnie na wymiar. Do wizualizowania pomysłów stosujemy nowoczesne programy 3D, które pozwalają dokładnie przyjrzeć się wstępnej koncepcji, zanim zostaną podjęte dalsze kroki.

2020-04-05 12:22:43

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ