BLOG

O czym pamiętać, projektując własną kuchnię?

Projektowanie własnej kuchni jest bardzo skomplikowanym zadaniem, w którym należy uwzględnić wiele istotnych kwestii. Warto pamiętać o tym, że kuchnia powinna nie tylko dobrze się prezentować, ale także musi być funkcjonalna. Podczas aranżowania tego wnętrza można wykorzystać własne zdolności i dostępność programów graficznych w sieci. Jednak w pomieszczeniach trudnych do zagospodarowania konieczna będzie pomoc specjalisty, jakim jest architekt wnętrz.

Podstawowe kwestie podczas projektowania kuchni 

Pierwszą kwestią jest odpowiednie dopasowanie projektu do przestrzeni. Jest to szczególnie trudne w przypadku małych mieszkań. Dlaczego? W każdej kuchni potrzebna jest odpowiednia liczba różnego rodzaju szafek, gdzie zostaną schowane sprzęty kuchenne czy zastawa stołowa. Nawet w przypadku małej dostępności miejsca nie warto ich ograniczać. Zdecydowanie lepiej wykorzystać nowoczesne systemy np. szafki narożne. Drugą kwestią w odniesieniu do zagospodarowania przestrzeni jest wybór odpowiedniego stołu i krzeseł.
W przypadku niewielkich kuchni można zastosować wyspę, która będzie stanowiła zarówno blat do przygotowywania posiłków, jak i miejsce do spożywania wspólnych posiłków.

Odpowiednie rozlokowanie  stref kuchennych

Każda kuchnia powinna być podzielona na specjalne obszary przeznaczone do wykonywania różnych czynności. Dzięki temu użytkowanie tego pomieszczenia będzie zdecydowanie łatwiejsze. Są to między innymi strefy:

gotowania,
przygotowywania posiłków,
zmywania,
przechowywania produktów i naczyń.
Nie zawsze samemu możliwe jest odpowiednie rozlokowanie tych stref. W przypadku braku doświadczenia z projektowaniem wnętrz warto skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy, która rozplanuje wszystko zgodnie z indywidualnymi wymaganiami i możliwościami wnętrza.

Bardzo często dekoratorzy wnętrz, czy architekci, którzy zajmują się urządzaniem pomieszczeń domowych, współpracują z firmami wykonującymi indywidualne projekty mebli kuchennych na zamówienie. W takiej sytuacji można liczyć na zdecydowanie lepszą ofertę, dokładnie dopasowaną do kuchni. Co więcej, w takim przypadku ceny projektów mebli na wymiar są zdecydowanie bardziej atrakcyjne cenowo. Jest to dużo korzystniejsze rozwiązanie niż samodzielne projektowanie kuchni.

2019-09-09 10:59:26

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ


RABAT 10% - +48 603 047 047


Pozostało

Promocja ograniczona czasowo. Kliknij, aby zobaczyć regulamin.
RABAT 10% - +48 603 047 047
Promocja ograniczona czasowo. Kliknij, aby zobaczyć regulamin.