BLOG

Okap w kuchni. Jakie funkcje pełni?

Okap w kuchni. Jakie funkcje pełni?

Choć okapy są obecne praktycznie w każdej kuchni, to wciąż nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z bardzo ważnych funkcji, jakie pełnią. Jednak poza czynnikami czysto praktycznymi stanowią one także element dekoracyjny, dlatego muszą być dobrane tak, aby dopełniać stylistykę wnętrza, przede wszystkim mebli.

Jaką rolę pełni okap kuchenny?

Okapy w kuchni pełnią dwojaką rolę. Po pierwsze oczyszczają powietrze z oparów i zapachów, które powstają w trakcie gotowanie, a ponadto dbają o optymalny poziom wilgotności powietrza. Ma to niebagatelne znaczenie, chroni bowiem przed powstawaniem pleśni oraz niszczeniem mebli i innych elementów wyposażenia.

Rodzaje okapów kuchennych

Producenci oferują dwa rodzaje okapów: pochłaniacze i wyciągi. Pierwsze z nich montuje się tam, gdzie system nie może zostać podłączony do kanałów wentylacji. Ten typ pochłania więc cząsteczki, oczyszcza je i osusza, a takie powietrze na nowo wtłaczane jest do kuchni. Drugi typ, czyli wyciąg, przejmuje opary i powietrze odprowadzając je do kanału wentylacji, dzięki czemu zostają usunięte z budynku.

Jak dobrać okap kuchenny?

Poza odpowiadającym nam wyglądem, okap powinien cechować się także wysoką wydajnością oraz jak najniższym poziomem hałasu. Przy codziennym użytkowaniu szczególną rolę odgrywa drugi element, bowiem uciążliwe i długotrwałe dźwięki mogą zakłócać rozmowy czy spokojne przebywanie we wnętrzu. Współcześnie producenci dzięki unowocześnianiu technologii próbują usprawniać działanie okapów dlatego uznaje się, że poziom głośności poniżej 55 dB jest optymalny. Dobieraniem idealnego okapu kuchennego dopasowanego do mebli, zajmujemy się także w naszej firmie. Nasi doradcy starają się, aby urządzenie było zarówno wydajne, jak i estetyczne, dlatego aby spełnić te wymagania współpracujemy z najlepszymi firmami, które zajmują się dystrybucją sprzętów gospodarstwa domowego.

Rola okapu jest przez wielu z nas niedoceniana, jednak to dzięki nim w kuchniach nie pojawia się niebezpieczna dla zdrowia pleśń, a w naszym domu lub mieszkaniu przez długi czas nie unoszą się uciążliwe zapachy.

2019-11-12 16:06:17

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ