BLOG

Projektowanie kuchni krok po kroku

Projektowanie kuchni krok po kroku

Projektowanie kuchni powinniśmy zacząć od przeanalizowania własnych potrzeb i oczekiwań. Inny projekt kuchni spodoba się wielodzietnej rodzinie, która uwielbia gotować, a inny singlowi, który większość czasu spędza na mieście. Powinniśmy zastanowić się nie tylko nad funkcjonalnością kuchni, ale też jej kolorystyką i stylem, aby czuć się  w niej dobrze. Dopiero gdy określimy nasze oczekiwania, możemy zabrać się za projektowanie pomieszczenia.

Dokładne pomiary

Kuchnię przede wszystkim trzeba dobrze wymierzyć. Oznacz to nie tylko pobranie wymiarów wysokości ścian (uwaga! W starym budownictwie wysokość może różnić się nawet o kilka centymetrów!) i ich szerokości, ale też odległości do okien i drzwi. Musimy wziąć pod uwagę też elementy takie jak grzejniki i kratki wentylacyjne, które czasami psują naszą koncepcję zabudowy. Im dokładniej narysujemy i opiszemy wymiarami naszą kuchnię, tym mniej niespodzianek spotka nas podczas projektowania i remontu.

Meble i sprzęty

Gdy mamy już dokładne wymiary pomieszczenia, możemy zacząć planować rozmieszczenie mebli i AGD. Najpierw jednak zastanówmy się, czy nie warto uzbroić kuchni w większą liczbę gniazdek elektrycznych. Będziemy potrzebować ich nie tylko do podłączenia lodówki czy zmywarki, ale też czajnika, ekspresu do kawy, robota kuchennego czy tostera. Zawsze warto zaplanować gniazdka z zapasem. Kolejną rzeczą jest rozplanowanie sprzętów kuchennych. Najlepiej, aby tworzyły one strefy: magazynowania, gotowania i zmywania. Umieszczenie zlewu obok zmywarki ułatwi nam umieszczanie w niej naczyń, bez brudzenia podłogi. Blat obok lodówki z kolei umożliwia wygodne wyjmowanie i wkładanie do niej rzeczy. Niedaleko zlewu powinna też znaleźć się kuchenka, dzięki czemu np. odcedzanie potraw nie będzie wymagało chodzenia po kuchni. Wiele osób decyduje się na meble do kuchni na zamówienie. Doświadczony projektant  zadba o to, aby stojąca w rogu lodówka nie uniemożliwiała otwierania szuflad, a wielkość blatu roboczego pozwalała na komfortowe przygotowanie posiłków. Wybór kolorów i stylu szafek oraz blatu jest już samą przyjemnością.

2019-05-20 10:35:31

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ


RABAT 10% - +48 603 047 047


Pozostało

Promocja ograniczona czasowo. Kliknij, aby zobaczyć regulamin.
RABAT 10% - +48 603 047 047
Promocja ograniczona czasowo. Kliknij, aby zobaczyć regulamin.