BLOG

Rola kuchni w domach i mieszkaniach

Kuchnia to jedno z centralnych pomieszczeń w naszych domach. Badania z ostatnich lat wskazują, że zaraz po salonie jest to miejsce w którym spędzamy najwięcej czasu, jego rola w naszym życiu jest więc niebagatelna.

Praktycznie i funkcjonalnie

Kuchnia to przede wszystkim miejsce przygotowywania posiłków. Im większa rodzina, tym bardziej powinno być ono funkcjonalne ze względu na konieczność pomieszczenia wielu przedmiotów codziennego użytku, takich jak zastawa stołowa, porcelana czy akcesoria do gotowania. Dlatego tak ważne jest, aby została zaprojektowana w zgodzie zasadami ergonomii, która wskazuje, ile miejsca powinna zajmować przestrzeń robocza, jakie powinno być oddalenie zlewozmywaka od kuchenki gazowej oraz jak dużo szafek i szuflad warto umieścić w meblach. Kuchnia jest więc pomieszczeniem w przypadku którego dobrze zdać się na doświadczenie firm projektowych takich jak nasza – przykładamy wagę do tego, aby dokładnie poznać potrzeby klientów i dopasować meble pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

Pięknie i gościnnie

Przygotowywanie posiłków staje się o wiele przyjemniejsze wtedy, gdy odbywa się w przestrzeni przyjaznej wizualnie. Za wyglądem przemawia jednak nie tylko ten powód, kuchnia często jest bowiem miejscem w którym gościmy naszych przyjaciół i rodzinę. Jej estetyka staje się tym istotniejsza, gdy kuchnia tworzy wspólną całość z salonem i jadalnią, wówczas jest zdecydowanie bardziej wyeksponowana. Dlatego tak duże znaczenie ma jej spójność z resztą domu, co należy brać pod uwagę zanim zaczniemy nabywać meble do któregokolwiek z wnętrz. W wielu tradycyjnych domach kuchnia wciąż stanowi także miejsce w którym znajduje się stół jadalny i gdzie przyjmowani są goście, stąd też dużą rolę odgrywa wygląd frontów kuchennych, blatów oraz sposób organizacji przestrzeni.

Kuchnia to w wielu domach centralne pomieszczenie w którym toczy się nasze życie rodzinne i towarzyskie. Dlatego tak istotne jest, aby łączyła w sobie zarówno funkcjonalność, jak i piękny, ponadczasowy wygląd.

2019-11-04 09:22:55

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ