BLOG

Trendy eko w aranżacjach kuchennych?

Trendy eko w aranżacjach kuchennych?

Kuchnia w stylu eko charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i niepowtarzalną estetyką. Do jej aranżacji wykorzystywane są tylko naturalne materiały.

Na czym polega styl eko?

Styl eko polega na zastosowaniu w aranżacjach wnętrz surowych i naturalnych materiałów w jasnych kolorach. Wszystkie elementy wyposażenia wyróżniają się prostotą i minimalizmem form. Materiałem dominującym w takim wnętrzu jest drewno, kamień, szkło i czasami metal. Wszystkie przedmioty wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. Wykorzystanie naturalnych materiałów ma nie tylko wymiar estetyczny, chodzi tu też o to, żeby ich produkcja, utrzymanie i utylizacja miała możliwie jak najmniejszy wpływ na środowisko. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy chcą się zbliżyć do natury, nie rezygnując z nowatorskich innowacji.

Jak urządzić kuchnię w stylu eko?

Kuchnię w stylu eko wyróżnia prostota i naturalność, dominują w niej kolory natury: beże, biele, ziemiste brązy, zieleń. Ten styl czerpie z minimalizmu, kuchnia ma być czysta, przejrzysta i nowoczesna. Przy projektowaniu wystroju wysoki nacisk kładzie się na funkcjonalność i wygodę. W takiej kuchni doskonale sprawdzają się meble z litego drewna, kamienne blaty, czy też ścianki wykonane ze szkła. Aranżacja wymarzonej, ekologicznej kuchni nie jest prostą sprawą, pomocna w tej kwestii może okazać się firma meblarska KULENTY.  Meble kuchenne w stylu eko są proste, bez dekoracyjnych zdobień, często rezygnuje się z uchwytów, zastępując je specjalnymi wcięciami. Wszystko to ma dodać pomieszczeniu lekkości i delikatności. Kuchnia w takim stylu ma być prosta i minimalistyczna w formie, ale nie oznacza to, że zupełnie nie ma w niej dodatków. Wszystkie dekoracje powinny być wykonane z naturalnych materiałów, mogą to być różnego rodzaju wiklinowe kosze, drewniane pojemniki, korkowe podkładki, dekoracje ze szkła lub ceramiki.

2022-08-22 12:20:33

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ