BLOG

W jaki sposób umeblować kuchnię wyspową?

W jaki sposób umeblować kuchnię wyspową?

Wyspa kuchenna jest meblem uniwersalnym, mogącym spełniać wiele funkcji. Stanowi przestrzeń do przechowywania, a często także pełni funkcję stołu i miejsca roboczego. Jej blat może być wykorzystywany na mnóstwo sposobów, co wskazuje na jej funkcjonalność. Usytuowana w centrum pomieszczenia lub otwartej przestrzeni mieszkania będzie centrum rodzinnych spotkań i wielu codziennych czynności.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup wyspy kuchennej?

Wyspa kuchenna jest elementem, który przyciąga spojrzenia. Jej centralne umiejscowienie i prosta budowa pozwala na szeroki zakres zastosowań i zagospodarowania przestrzeni. To mebel wielofunkcyjny, zawsze prezentujący się schludnie i modnie. Jednocześnie jednak wyspa kuchenna daje nieograniczone pole możliwości aranżacyjnych.

Wyspa kuchenna postrzegana jest jako atrakcyjny i w wielu przypadkach wręcz wymarzony typ zabudowy. Można zaadaptować ją na strefę zmywania, gotowania, bądź dodatkowy blat roboczy, pod którym znajdą się pojemne szuflady i piekarnik. Wszystko zależne jest od oczekiwań i potrzeb nabywców. Układ elementów, a także kolorystyka i stylistyka, dostosowywane są do indywidualnych wymagań już na etapie projektowania.

Wyspa nie tylko stwarza wiele możliwości, ale pasuje do kuchni urządzonej w każdym stylu. Ustawiona w centralnym miejscu kuchni może być alternatywą dla jadalni i pełnić rolę stołu, przy którym spożywa się posiłki, a w kuchniach otwartych na salon może dodatkowo wyznaczać granice. To znakomity sposób na zaaranżowanie przestrzeni między kuchnią a pokojem dziennym. W takiej sytuacji będzie stanowić przejście, ale także miejsce spotkania obu tych stref. Dzięki jej odpowiedniemu dostosowaniu, może jednocześnie łączyć i dzielić pomieszczenia. Ważne w tej sytuacji jest stylistyczne dopasowanie.

W jaki sposób zaaranżować wyspę w kuchni?

Wyspę kuchenną można zaaranżować na kilka sposobów. Osoby ceniące sobie minimalizm, a także te posiadające kuchnię niewielkich rozmiarów, mogą postawić na wyspę samowystarczalną, która będzie odgrywać rolę przestrzeni do gotowania, przygotowywania posiłków, a także zmywania, bądź jedzenia. Pozostała przestrzeń powinna zostać zagospodarowana znacznie skromniej, gdyż to wokół wyspy będzie toczyć się kuchenne życie.

Klasyczna wyspa z funkcją gotowania świetnie sprawdzi się nie tylko w tradycyjnych kuchniach, ale i w modnych, industrialnych wnętrzach. To także świetna opcja dla posiadaczy małego mieszkania z otwartą przestrzenią na kuchnię i salon. Wyspa wyznacza granice pomieszczenia, jednocześnie zapewniając miejsce do przygotowywania i wydawania posiłków, bez potrzeby niepotrzebnego zagracania przestrzeni – podpowiada pracownik firmy meblarskiej Meble Kulenty, projektującej i wykonującej zabudowy do kuchni, łazienki oraz garderoby.

Wyspa kuchenna to nie tylko stół i blat roboczy, ale również selektywna przestrzeń do przechowywania. Planując kuchnię z wyspą, należy dopasować ją do wnętrza oraz indywidualnych potrzeb. W mniejszej wersji może spełniać funkcję jadalną, a w przypadku większych przestrzeni, możliwe jest stworzenie miejsce do pracy ze zlewem i płytą grzewczą. Istotne jest odpowiednie rozplanowanie wszystkich elementów, w czym pomocna może być pomoc doświadczonych projektantów.

2020-11-28 00:09:51

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ