BLOG

Wizualizacja 3D i jej rola przy projektwaniu kuchni

Wizualizacja 3D i jej rola przy projektowaniu kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach. Musi ona pomieścić wiele przedmiotów i sprzętów gospodarstwa domowego, a jednocześnie być praktyczna w użytkowaniu i ładna. W procesie jej rozplanowania coraz częściej pomagają nam programy umożliwiające zwizualizowanie wyglądu pomieszczenia w technologii 3D. Dlaczego warto z nich skorzystać?

Jak nie popaść w pułapkę inspiracji?

Zanim wybierzemy meble i wyposażenie kuchenne, większość z nas inspiruje się zdjęciami dostępnymi w Internecie oraz wizualizacjami w katalogach. Niestety często zapominamy, że to co pięknie prezentuje się na papierze czy ekranie komputera, nie zawsze równie dobrze sprawdza się w rzeczywistości. Aby zweryfikować, czy nasze preferencje pod względem wyglądu będą także praktyczne, warto przenieść je do programu graficznego. Możemy zrobić to sami korzystając z darmowych aplikacji dostępnych w sieci, albo zlecić to zadanie specjalistom (w naszej firmie również oferujemy projektowanie kuchni 3D).

Zasady planowania ergonomicznej kuchni

Jednym z najważniejszych kroków w planowaniu kuchni jest wydzielenie tzw. trójkąta roboczego. Jest to strefa w której w optymalnej odległości od siebie ulokowane są lodówka, zlewozmywak oraz płyta kuchenna. Planując ich rozmieszczenie w programie 3D jesteśmy w stanie zobaczyć, czy odległości te są prawidłowe oraz czy podczas codziennego użytkowania sprzęty te nie będą wzajemnie ze sobą kolidować.   

Planowanie elementów wykończeniowych kuchni

Choć właściwe zaprojektowanie mebli kuchennych to najważniejszy krok do stworzenia pięknego i praktycznego pomieszczenia, równie ważne są detale takie jak płytki, oświetlenie oraz kolory ścian. Je również można przenieść do programu 3D, dzięki czemu będziemy pewni, że wybrane przez nas rozwiązania okażą się spójne pod względem wizualnym. Wizualizacja będzie pomocna także wtedy, gdy rozważamy kilka kolorów wykończeniowych i nie jesteśmy w stanie zdecydować się na konkretny wybór. Wówczas przyjrzenie się kilku koncepcjom na ekranie pomoże nam upewnić się co do konkretnego kierunku pod względem stylistycznym.

Jak widać wizualizacje 3D mogą stanowić znaczące ułatwienie przy projektowaniu kuchni, która powinna być nie tylko piękna, ale przede wszystkim praktyczna w użytkowaniu.

2020-04-05 12:29:04

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ