BLOG

Zalety i wady kuchni bez uchwytów

Zalety i wady kuchni bez uchwytów

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. Istotne jest jednak nie tylko to, aby była piękna, ale również praktyczna i funkcjonalna. Jednym z elementów bezpośrednio wpływających na funkcjonalność i wygląd kuchni są uchwyty meblowe (lub ich brak).

Meble w nowoczesnym wydaniu

Kuchnie bez uchwytów to przede wszystkim synonim nowoczesnego designu i minimalizmu, które zyskały na popularności w ostatnich latach. Gładkie fronty po prostu świetnie się prezentują i optycznie zwiększają powierzchnię mebli. Inne korzyści to fakt, że zabudowa prezentuje się tym samym schludniej i jeszcze bardziej elegancko.

Łatwe i sprawne czyszczenie

Kolejną zaletą kuchni bez uchwytów jest to, że czyszczenie frontów jest naprawdę szybkie i łatwe. Wynika to z tego, że w szafki można przetrzeć na całej długości, bez konieczności omijania uchwytów i ryzykowania, że ulegną one poluzowaniu w skutek częstego obijania.

Oszczędność kosztów, ale tylko w określonych przypadkach

W przypadku wykonywania mebli kuchennych na zamówienie każdy detal ma wpływ na finalny koszt. Dlatego też rezygnacja z uchwytów może być opłacalnym wyborem pod względem finansowym.

Oczywiście wiele będzie zależeć od tego, na jakie uchwyty inwestor zdecydowałby się w pierwszej kolejności, bowiem wysokiej jakości frezowane meble kuchenne również nie stanowią najtańszego rozwiązania. Ważna jest bowiem zwłaszcza głębokość takich otworów i ich odpowiednie profilowanie, by były wygodne w codziennym użytkowaniu.

Częstsze czyszczenie

Czas na główne wady kuchni bez uchwytów. Przede wszystkim konieczne jest częstsze czyszczenie frontów. Wynika to z tego, że szafki są bezpośrednio dotykane, a jeśli ich kolor oraz wykończenie w szczególny sposób eksponują odciski palców (np. meble lakierowane), staje się to dość problematyczne. Wówczas nawilżona szmatka może być naprawdę często używanym akcesorium. Takie czyszczenie nie zajmuje jednak dużo czasu, bowiem fronty są gładkie na całej długości i nie trzeba omijać właśnie wystających uchwytów.

Niewygodny w użytkowaniu frez

Jeśli zamiast uchwytów fronty dolnych szafek będą frezowane, istnieje ryzyko, że otwory będą po prostu niewygodne w użytkowaniu. Dlatego też tak ważne jest zdecydowanie się na usługi firmy doświadczonej w projektowaniu i produkcji mebli kuchennych na wymiar, doskonale znającej zasady ergonomii.

 

Jak widać kuchnie bez uchwytów mają wiele zalet oraz kilka wad. W naszej firmie chętnie jednak doradzimy w zakresie tego rozwiązania oraz zadbamy o to, aby wybór był dobrze przemyślany.

2021-07-30 11:20:39

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ


RABAT 10% - +48 603 047 047


Pozostało

Promocja ograniczona czasowo. Kliknij, aby zobaczyć regulamin.