Dobieranie mebli kuchennych z różnych zestawów – czy to ma sens?

Dobieranie mebli kuchennych z różnych zestawów – czy to ma sens?

Dobieranie mebli kuchennych z różnych zestawów – czy to ma sens?

Urządzane kuchni zawsze bardzo ekscytuje osoby, które spędzają w niej najwięcej czasu. Zaprojektowanie wystroju tego miejsca jest nie lada wyzwaniem. Do wyboru są pełne zestawy meblowe albo składanie umeblowania z oddzielnych elementów. Jakie zalety i wady mają oba rozwiązania? Czy eklektyzm meblowy może być atrakcyjnym i ciekawym rozwiązaniem? Dlaczego czasem bywa dobrym wyjściem?

W jakich przypadkach warto kupić gotowy zestaw mebli?

Meble w zestawach są niewątpliwie wygodną opcją, gdy dysponuje się odpowiednią ilością miejsca, a na dodatek wizja co do stylu panującego w kuchni jest już skrystalizowana. Oczywiście nie trzeba kupować wszystkich mebli z zestawu, a tylko te, które są niezbędne i w sposób uporządkowany zajmą wolną przestrzeń. Takie wyjście jest dobre w przypadku, gdy nie ma się ochoty eksperymentować.

U dobrych dystrybutorów mebli, takich jak firma KULENTY, można również zamówić komplet mebli na wymiar. W takim przypadku nie dosyć, że cała wolna przestrzeń jest wykorzystana do ostatniego centymetra, to jeszcze zyskuje się jednorodny stylowo wystrój. Jest to wyjście wygodne w przypadku braku jakiegokolwiek pomysłu na kuchnię. Wszystko robi się pod sugestie projektanta zestawu i wykonawcy jednocześnie.

Wadą takiego rozwiązania jest pewna monotonność. Ponadto, gdy w przyszłości zaistniałaby konieczność uzupełnienia mebli, mogłoby okazać się, że części z danego zestawu nie ma już w sprzedaży. Jeszcze jedną wadą jest fakt, że za komplet należy od razu zapłacić całą cenę, która zazwyczaj nie jest mała.

Kiedy indywidualne dobieranie mebli z różnych zestawów może być dobrym wyjściem?

Oryginalnym pomysłem na urządzenie kuchni może się okazać dobieranie mebli kuchennych z różnych zestawów. Zazwyczaj takie sprzęty są stylowo odmienne, co samo w sobie bywa ciekawym rozwiązaniem. Odpowiednio dobrane pojedyncze meble kuchenne mogą być stylem samym w sobie.

Taki sposób wystroju nazywa się eklektyzmem meblowym, który nie zawsze musi oznaczać bezguście. Dobieranie sprzętów może być nie lada wyzwaniem, które tak bardzo lubią kreatywne osoby. Główną zaletą takiego działania jest stworzenie niebanalnego wnętrza. W takiej aranżacji można umiejętnie połączyć nowe meble z tymi, które się już posiada. Trzeba tylko określić jakąś regułę.

Ten sposób na pewno okaże się o wiele tańszy niż kupowanie całych zestawów. Niektóre sprzęty dostępne są na platformach aukcyjnych.

Połącz styl i funkcjonalność

Ride into the future with our electric bikes