Jak urządzić kuchnię w kształcie litery L?

Jak urządzić kuchnię w kształcie litery L?

Jak urządzić kuchnię w kształcie litery L?

Kuchnia. Musimy ja tak urządzić, żebyśmy uwielbiali w niej przebywać. Gotować, jeść, pić kawkę. Wypakowywanie zakupów musi być wygodne, a wszystkie te czynności będą o wiele przyjemniejsze, jeśli kuchnia będzie komfortowo zaaranżowana. Zabudowa przybiera różne formy i rozmiary. Popularne są kuchnie zaplanowane na jednej ścianie, z wyspą czy w kształcie litery L. A jak urządzić kuchnię w kształcie litery L?

Kuchnia w L

To idealne rozwiązanie zarówno dla dużych i małych pomieszczeń. Powstaje, jeśli ciąg szafek obejmuje również narożnik. Najlepiej zaplanować ją na dwóch ścianach pozbawionych okien. W zabudowie stosuje się narożne szafki i blaty. Litera L może również zostać zbudowana z barkiem pod oknem lub z wyspą otwartą na jadalnię. To popularne i efektowne rozwiązanie. Taka aranżacja ma swoje mocne i słabe strony. Warto je uwzględnić przy projektowaniu wnętrza. Zaletą jest możliwość ergonomicznego zaplanowania stref pracy. Układy narożne doskonale pasują do estetycznego i nowoczesnego designu. Szafki narożne są bardzo pojemne. Jest to świetne rozwiązanie do wąskich kuchni, w których trudno jest umieścić szafki przy dwóch przeciwnych ścianach. Wadą jest cena. Zazwyczaj szafki narożnikowe, kosze, karuzele są droższe niż standardowe. Jednak zalety przeważają. Zabudowa kuchenna L jest estetyczna i pasuje do większości stylów wyposażenia wnętrz.

Trzy strefy kuchenne

Każda kuchnia zawiera trzy strefy: zmywania, gotowania i przechowywania produktów. Warto te strefy ułożyć w trójkąt roboczy z blatami pomiędzy. Planujemy obok zlewozmywaka strefę do odkładania czystych naczyń. Między zlewem, a kuchenką powinien być blat roboczy. Tak samo blat w okolicy lodówki jest istotny. Taki układ umożliwia korzystanie z kuchni przez kilka osób. Jest to zdecydowany atut i daje komfort wszystkim domownikom.

Połącz styl i funkcjonalność

Ride into the future with our electric bikes