BLOG

Gniazdka w kuchni. Jak dobrze rozplanować?

Kuchnia jest miejscem, w której każdego dnia korzystamy z wielu urządzeń elektrycznych. Dlatego też obecność gniazdek elektrycznych jest w tym przypadku koniecznością. Bardzo często jednak okazuje się, że komponentów jest za mało bądź umieszczone są w lokalizacjach, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dowiedz się, jak dobrze rozplanować gniazdka w kuchni.

 

Jaka ilość gniazdek w kuchni jest potrzebna?

Liczba gniazdek elektrycznych w kuchni uzależniona jest od sprzętów AGD, które mają się w przestrzeni kuchennej znaleźć, a więc lodówka, zmywarka, kuchenka, a także drobne urządzenia wykorzystywane każdego dnia. Lista maszyn pozwoli skutecznie oszacować liczbę gniazdek. Należy jednak pamiętać, że lepiej zastosować trochę więcej, niż odwrotnie. Gniazdka powinny być pogrupowane i umieszczone w ramach wielokątnych.

 

Na jakiej wysokości powinny znajdować się gniazdka elektryczne?

Bardzo ważnym czynnikiem, który należy rozpatrzyć, jest wysokość gniazdek elektrycznych. Podkreślić należy fakt, że powinna być ona zlokalizowana jak najbliżej miejsca, w którym ustawione są urządzenia. Najkorzystniejszą opcją jest umieszczenie komponentów za sąsiadującą szafką, dzięki temu bez trudności będzie można dosunąć sprzęt do ściany.

 

Gdzie warto umieszczać gniazdka w kuchni?

Gniazdka elektryczne powinny być lokalizowane w bezpiecznym miejscu. Nie może to być przestrzeń narażona na zalanie wodą. Profesjonaliści wskazują, że rozsądnym posunięciem jest umieszczenie rozwiązań w odległości minimum 60 cm od zlewozmywaka.

 

 

 

Jak ukryć gniazdka elektryczne w kuchni?

Dobrym sposobem na ukrycie gniazdek elektrycznych jest ich umiejscowienie w szafkach kuchennych. Nie są to jednak wszystkie możliwości. Niektórzy preferują ich eksponowanie i traktowanie jako elementu dekoracyjnego. To także jest dobry sposób na ukrycie komponentów.

2020-05-17 22:06:30

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ