BLOG

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Małe mieszkania dają duże możliwości. Szczególnie jeżeli stoisz przed wyzwaniem urządzenia kuchni o niewielkim metrażu. Dobrym pomysłem jest wówczas skorzystanie z usług firmy projektującej i produkującej meble na wymiar. Tym sposobem zyskasz pewność, że finalny kształt pomieszczenia zaspokoi Twoje oczekiwania estetyczne, a dostępna przestrzeń zostaną maksymalnie wykorzystana. Skorzystaj ze wskazówek, które ułatwią Ci urządzenie małej kuchni w bloku.

Kuchnia o niewielkim metrażu może być funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu. Okazuje się, że wszelkie wady da się przekuć w zalety i dojrzeć w nich architektoniczny potencjał. Długa i wąska? A może ze skosem i filarem podtrzymującym strop? Zamówienie mebli na wymiar Kulenty pozwoli w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, a przy tym wykreować sporo miejsca do przyrządzania dań i przechowywania produktów.

Ustawienie mebli w małej kuchni

Problem z urządzeniem małej kuchni zaczyna się, gdy chcesz skorzystać z gotowych rozwiązań. Rzadko uwzględniają one specyfikę wnętrz występujących w blokach. Tam, gdzie pomieszczenia są podłużne, lecz wąskie dobrym pomysłem jest zabudowanie tylko jednej ściany. Naprzeciwko można wtedy umieścić niewielki stół z krzesłami lub wysoki blat i hokery. Jeżeli wnętrze jest wyjątkowo mikroskopijne, część jadalnianą zaaranżuj w salonie.

Kuchnie kwadratowe dają nieco więcej swobody projektantowi. W takim wnętrzu najczęściej proponowanym układem jest „U” (meble okalają trzy ściany) lub „L” (meble umieszczone na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach). Takie rozwiązanie jest wysoce praktyczne – strefy przyrządzania dań, przechowywania i sprzątania są blisko siebie. Łatwiej utrzymać czystość i nawigować między szafkami oraz blatami.

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Zdarza się, że inwestor może zadecydować o tym, czy kuchni będzie otwarta czy zamknięta. Jeżeli do dyspozycji jest niewielki metraż to architekci polecają stworzenie większej przestrzeni i połączenie pomieszczenia z salonem. W roli łączników może wtedy wystąpić stół z krzesłami, jak również wyspa z blatem roboczym czy wysoka szafka imitująca bar.

Kolorystyka mebli

Zamawiając meble na wymiar do małej kuchni, postaw na jasne odcienie frontów. Biel, popiel, beż optycznie powiększą wnętrze, sprawią, że będzie eleganckie i funkcjonalne. Ciemne kolory mogłyby przytłaczać, dlatego lepiej zarezerwować je na czas zakupu małego AGD czy dodatków o charakterze dekoracyjnym.

 

Ze względu na niewielki metraż w małej kuchni warto zastosować praktyczne rozwiązania, takie jak lodówki w zabudowie (wysokie, lecz wąskie, które zajmują znacznie miej miejsca niż modele dwudrzwiowe), a także piekarnik umieszczony np. na wysokości blatu (nad nim zmieści się też kuchenka mikrofalowa). Zabudowa wykonana pod sam sufit czy ulokowana pod skosami stworzy sporo miejsca do przechowywania.

2020-09-18 07:04:42

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ