BLOG

Płytki do kuchni – jakie i czy w ogóle?

Płytki do kuchni – jakie i czy w ogóle? 


Jeszcze do niedawna płytki były najpopularniejszym materiałem wykończeniowym na kuchennych ścianach. W niemal każdej kuchni można było spotkać różnego rodzaju płytki ceramiczne, które chroniły ściany przed niekorzystnym działaniem wody, wilgoci, wysokiej temperatury, tłuszczów i innych czynników. Obecnie mamy do dyspozycji wiele innych rozwiązań. Zamiast płytek możemy zdecydować się na zamontowanie na ścianach szklanych tafli, specjalnej tapety, która jest całkowicie zmywalna i odporna na wilgoć, blachy, drewna, kamienia, betonu architektonicznego albo pomalowanie ich specjalną farbą zaprojektowaną z myślą o kuchennych ścianach. Które rozwiązanie jest najlepsze? Postaramy się wyjaśnić to w dzisiejszym wpisie.


Jaka powinna być ściana między szafkami a blatem?


Kuchenne ściany muszą spełniać szereg wymogów. Oprócz estetyki i dopasowania do kuchennej aranżacji muszą być odporne na działanie wielu czynników. Powinny być zmywalne, aby można je było umyć po brudzącym gotowaniu. Materiał, jaki wybierzemy na ich wykończenie, musi także skutecznie chronić ścianę przez zachlapaniem, zabrudzeniami (nawet tymi tłustymi, których ciężej się pozbyć), a także przed działaniem wysokiej temperatury.


Zalety płytek ceramicznych


Większość ludzi wykańczających domy nadal decyduje się na płytki ceramiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim z ich różnorodności. Producenci płytek mają w swoich ofertach mnóstwo różnych wzorów, które bez problemu można dopasować do niemal każdej aranżacji wnętrza. Ich ogromnym atutem jest wytrzymałość. Nawet jeśli będą wystawione na działanie bardzo niekorzystnych czynników (takich jak np. duża wilgoć lub częste zmiany temperatury), to i tak nic im się nie stanie. Płytki zapewniają doskonałą jakość za rozsądną cenę. 


Kiedy warto zdecydować się na inny materiał?


Jeżeli nasza kuchnia jest robiona pod indywidualny projekt i wyróżnia się unikatowym stylem, to dobrym pomysłem może być wybranie innego materiału na wykończenie ścian. W nowoczesnych kuchniach na wymiar często wykorzystuje się szkło hartowane, które doskonale zabezpiecza ścianę i nadaje jej współczesnego wyglądu. Można zdecydować się także na blachę, która sprawi, że charakter kuchni będzie bardziej przemysłowy i industrialny. Beton będzie wspaniałym dopełnieniem minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz, a drewno wpasuje się właściwie w każdą stylistykę. Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia była oryginalna i wyróżniała się na tle innych kuchni, warto przemyśleć zastosowanie innego materiału. 

2020-04-18 22:46:43

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ