HISTORIA

Meble na zamówienie od Kulenty – Tradycja rzemieślnicza od XIX W.

Stolarstwo jest zawodem niezbędnym nawet współcześnie, gdy największą popularnością cieszą się produkty wykonywane masowo. Na szczęście nadal istnieją klienci, którzy doceniają piękno przedmiotu solidnie wykonanego pod czujnym okiem rzemieślnika z wieloletnim doświadczeniem. Takimi rzemieślnikami są stolarze zatrudnieni w firmie meblarskiej Kulenty projektującej i wykonującej meble kuchenne, meble łazienkowe na zamówienie, a także garderoby. Każdego dnia kontynuujemy dzieło naszych przodków, których historię przeczytasz poniżej:

Pradziadek Feliks Kulenty w latach 1891-1926 był wiejskim kowalem we wsi Paskudy (gmina Ulan). Jego syn Czesław postanowił zostać stolarzem. Ożenił się we wsi Gąsiory i w 1935 r. otworzył pierwszy na tym terenie zakład stolarski, w którym wykonywał drzwi, okna, ościeżnice, meble kuchenne i pokojowe oraz sakralne. Do dziś w miejscowym kościele znajdują się wykonane przez niego ręcznie konfesjonał oraz kredencja (komoda, w której przechowuje się szaty i inne przedmioty liturgiczne). Do roku 1967 zatrudniał dwie lub trzy osoby, szkolił uczniów oraz wyuczył zawodu swego jedynego syna - Benedykta. Zmarł w 1967 roku w wieku 50 lat.

Zakład po śmierci ojca przejął syn, który prowadził firmę samodzielnie od 1967 r. do 1990 r., wykonując tradycyjne meble dla okolicznej ludności. Następnie zakład został przekształcony w spółkę.

Jej współwłaściciele to senior Benedykt i dwaj synowie - Andrzej i Jacek. Został zmieniony profil produkcji z mieszanej na meblową. Wspólnicy: ojciec Benedykt i synowie Andrzej i Jacek posiadają dyplomy mistrzowskie i duże doświadczenie w stolarskim rzemiośle. W firmie zdobyło umiejętności i wiedzę 42 uczniów. Od 1995 roku zakład zajmuje się wyłącznie projektowaniem na zamówienie mebli łazienkowych, biurowych, szkolnych i o innym przeznaczeniu..

Nagrody za drewniane meble kuchenne i inne wyróżnienia

Ze względu na wysoką jakość wykonywanych mebli, m.in. mebli kuchennych z litego drewna, spółka Kulenty otrzymała szereg wyróżnień – ,,Złoty Laur’’ czy ,,Wawrzyn Podlasia’’. Zachęceni sukcesem w 2001r. otworzyliśmy prężnie dziś działającą filię w Majdanie koło Warszawy. Rok później prezentowaliśmy nasze meble łazienkowe i szafy wnękowe na Międzynarodowych Targach Mebli w Warszawskim Centrum EXPO XXI. W 2005 roku zdobyliśmy nagrodę w konkursie ,,Promując Najlepszych’’. Spółka Kulenty kooperuje z wieloma firmami, łącząc w swych meblach nowoczesność, indywidualizm i praktyczność. Nieprzerwanie istnieje na rynku od 1935 roku, a więc ponad 80 lat i w dalszym ciągu prężnie się rozwija.

30 marca 2000 r. firma została Laureatem 4 edycji Ogólnopolskiego konkursu "Złote Laury" organizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego, Naczelną Radę Handlu i Usług i Miesięcznik "Super Kontakty". Nagrodzone zostały 24 firmy. Nasz zakład otrzymał wyróżnienie za osiągnięcia menedżerskie i wkład w promowanie rzemiosła polskiego.

26 czerwca 2000 r. otrzymaliśmy honorowe wyróżnienie, jakim jest "Wawrzyn Podlasia" przyznany w kategorii Produkt Roku za meble kuchenne z drewna litego projektowane indywidualnie przyznane przez organizatora konkursu "Słowo Podlasia" pod patronatem wicemarszałka Sejmu Franciszka Jerzego Stefaniuka.

Od 1 czerwca 2001 r. działa filia w Majdanie koło Warszawy, gdzie możemy zobaczyć stale rozbudowywaną i unowocześnianą ekspozycję (wg sugestii klientów).

W dniach 26 do 28 września 2002 roku firma wzięła udział w II Międzynarodowych Targach Mebli w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Na targach prezentowały swoje oferty najbardziej liczące się firmy na rynku meblowym. Nasze stoisko zachęcało klientów do obejrzenia wirtualnego katalogu naszych wyrobów i stworzenia projektu swojej wymarzonej kuchni. Dało także możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą produktów i usług naszej firmy, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy.

Dnia 14.09.2005 r. zostaliśmy laureatem konkursu "Promujmy najlepszych" w kategorii - "Najlepsza inicjatywa gospodarcza - najlepszy przedsiębiorca roku 2004". Organizatorem tego konkursu było Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych i Lubelska Fundacja Rozwoju Oddział w Radzyniu Podlaskim.

Firma kooperuje z wieloma firmami łącząc w swych meblach nowoczesność, indywidualizm i praktyczność. Nieprzerwanie istnieje na rynku od 1935 roku, a więc ponad 80 lat i w dalszym ciągu prężnie się rozwija.

3 KROKI DO WYMARZONYCH MEBLI

Zamów bezpłatny projekt dopasowany do Twojego domu

Zamówienie

ZAMÓWIENIE

Projekt

PROJEKT

Montaż

MONTAŻ